Jak to z tym trądzikiem jest?

Osobom, które ominął problem trądziku, naprawdę zazdroszczę. Jest to bardzo natrętny i irytujący problem, który negatywnie wpływa praktycznie na całe życie. Od kilku lat walczę z trądzikiem i nadal nie udało mi się znaleźć skutecznego preparatu. Próbowałem produktów na receptę i bez recepty oraz kilku „cudownych” środków kupionych na Allegro i… zupełnie nic. Teraz zacząłem zbierać kasę na profesjonalne zabiegi laserowe, bo chyba nic już nie pomoże…

Jeśli podobnie jak ja, Ty również borykasz się z trądzikiem, pewnie doskonale wiesz, jak to jest chować się przed światem i spędzać wszystkie popołudnia i wieczory przed własnym komputerem. Teraz, gdy piszę ten blog, moi znajomi w najlepsze bawią się w pubie. Mnie nie chce się nigdzie chodzić, nie mam na nic ochoty, nic mnie nie bawi, moje życie towarzyskie praktycznie nie istnieje. Wszystko ze względu na mega nieestetyczne wypryski, które w dużym natężeniu pokrywają moją twarz. Nigdzie nie wychodzę, nie umawiam się z dziewczynami. Nawet nie próbuję – która z nich chciałaby iść na randkę z obsypanym pryszczami chłopakiem?

Najgorsze w testowaniu nowych preparatów na trądzik jest to, że zaczyna się je brać z wielką nadzieją na odmianę, a potem okazuje się, że trądzik jak był, tak jest nadal. Jak mówią, nadzieja matką głupich… A może Wy chcielibyście podzielić się ze mną jakimiś opiniami na temat środków na trądzik? Czy któryś z nich w Waszym przypadku okazał się skuteczny?

You may also like...

6 komentarzy

 1. Karola99 pisze:

  Hejka! Mam identyczną sytuację, jak ty – kompletnie nic nie pomaga, nawet produkty typowo lecznicze zapisane przez dermatologa 🙁

 2. andrzejk pisze:

  Jeśli ktoś ma mocno rozwinięty trądzik, bardzo trudno jest wygrac z nim za pomoca preparatów z apteki. Polecałbym zabiegi laserowe.

 3. Kajko pisze:

  u mnie jest to samo – dół i niechęć do wszystkiego. przed kazdym wyjsciem z domu najchętniej zakładałbym kominiarke

 4. Thle pisze:

  a słyszałeś o Benzacne? To taki żel. podobno dobre efekty daje

 5. darek pisze:

  Może Visaxinum? Mi pomógł w pewnym stopniu…

 6. NIkoor pisze:

  Walczyłem z trądzikiem przez 8 lat, preparaty oczyszczające + dieta i w końcu zaczęło samo się normować. Po 20 roku życia prawie nie było już śladu po trądziku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.